Kategórie
Google Ads

Návod ako funguje Google Ads reklama

Návod na vytvorenie úspešného biznisu nie je ultimátny. Tak ako si vedenie biznisu vyžaduje množstvo skúseností, vzdelania, odvahy, všeobecného prehľadu a investícií, musíte sa zameriavať aj na iné aspekty. Vedenie biznisu sa čím ďalej tým viac zameriava najmä na vzťahy medzi potenciálnymi zákazníkmi a konkrétnou spoločnosťou.

Práve preto sa okrem samotného vedenia biznisu veľká časť pozornosti venuje marketingu. Sila správneho vedenia marketingu spoločnosti vie priniesť veľké zmeny v oblasti popularity, návštevnosti, či zvýšenia predaja. Súčasná doba tiež prináša množstvo možností ako marketing realizovať a dostať sa do pozornosti verejnosti.

Internetová reklama je dnes už plnohodnotnou súčasťou vedenia biznisu. V súčasnosti sa v rámci marketingu využíva najčastejšie práve takýto typ marketingu prostredníctvom internetu. Avšak aj realizácia takejto formy marketingových stratégií si vyžaduje dostatok vzdelania a vedomostí nielen v oblasti marketingu ale aj v oblasti technológií.

Veľmi využívanou a obľúbenou alternatívou online marketingu je Google Ads, ktorá v súčasnosti predstavuje efektívnu platformu na cielenie reklamy. Okrem toho, že je veľmi efektívna je aj veľmi jednoducho ovládateľná, čím sa stáva výbornou alternatívou na výkon online marketingu aj pre menšie spoločnosti.

Google Ads predstavuje PPC reklamu pre vyhľadávač Google. Samotné fungovanie internetového vyhľadávača Google je založené na určitých stanovených algoritmoch. Tieto algoritmy sú stanovené tak, aby nebolo jednoduché ich rozlúštiť a tým si zachováva určitú nepriestreľnosť voči nežiadúcej reklame. Napriek tomu Google poskytuje možnosti na uverejňovanie reklamy.

Google predstavuje najefektívnejšiu formu cielenia reklamy. Pokiaľ správne nastavíte reklamnú kampaň prostredníctvom Google môžete dramaticky zvýšiť návštevnosť aj množstvo potenciálnych zákazníkov. Avšak pri nesprávnom nastavení internetovej reklamy môžete investovať zbytočne a výsledky sa nedostavia.

Fungovanie vyhľadávača Google je priamo úmerne prepojené aj so samotnou funkciou Google Ads. Vďaka tomu môže Google korigovať množstvo, kvalitu a zobrazovanie reklám. Práve preto reklamy v rámci Google dnes predstavujú obrovský priestor pre reklamy. Ako to všetko funguje a ako vám Google Ads alebo iná PPC reklama môže pomôcť?

google

Google Ads reklama

Google Ads predstavuje inzertný systém spoločnosti Google, do ktorého ja zaradený vyhľadávač Google, partneri siete a Youtube. Priestor na uverejňovanie reklám v rámci Google Ads reklamy je obmedzený. Reklamy v rámci tejto platformy však už v súčasnosti využíva nespočetné množstvo ľudí Z toho vyplýva, že pri každom jednom vyhľadávaní prebieha aukcia v rámci zobrazovania reklám.

Aukcia na výpočet poradia jednotlivých reklám sa skladá z mnohých častí. Predovšetkým ide o maximálnu cenu, ktorú chcete zaplatiť za vyhľadávané kľúčové slovo. Samozrejme sa tiež prihliada aj na kvalitu reklamy. To znamená, že sa môže stať, že aj keď ste ochotní zaplatiť menej ako vaši konkurenti, môže sa vaša reklama dostať do popredných priečok.

Je to podmienené najmä tým aby Google filtroval reklamy aj vďaka využiteľnosti reklamy pre potenciálnych zákazníkov. Vďaka tomu sa samotní inzerenti musia zameriavať aj na kvalitu reklamy nielen na finančnú investíciu. Práve preto môžu zákazníci sledovať len kvalitné reklamy, ktoré v budúcnosti môžu využiť na nákup, či iné aktivity.

Google Adwords cena

Je samozrejmé, že za reklamu platíte. Načrtli sme to už v predchádzajúcich riadkoch a zrejme to nikoho neprekvapí. Uverejnenie reklamy prostredníctvom akéhokoľvek vyhľadávača vás bude stáť určitú sumu. Avšak podľa čoho sa udáva cena a koľko vás stojí reklama na Google? Aké kritéria to ovplyvňujú?

Dôležité je tiež uvedomiť si, že za reklamu prostredníctvom Google Ads platíte, až keď na ňu reálne niekto klikne. Okrem už stanovených kritérií reklamu na Google Ads ovplyvňujú aj mnohé ďalšie kritériá. Ide napríklad o mieru preklikov reklamy. Miera preklikov reklamy je pomer kliknutej a zobrazenej reklamy.

Toto kritérium teda pozostáva z toho, koľkokrát sa reklama zobrazí a koľko ľudí na ňu reálne klikne a teda ju „využije“, resp. zaujme zákazníka. Čím viac ľudí teda reálne klikne na vašu reklamu tým viac zaplatíte, avšak logicky aj viac získate. V rámci samotného umiestnenia reklamy teda neplatíte za zobrazenie reklamy pre vašich potenciálnych zákazníkov, ale len za ich kliknutie na váš odkaz.

Práve toto kritérium predstavuje najdôležitejší indikátor kvalitnej reklamy. Okrem toho reklama závisí aj od výkonu predchádzajúcich kampaní, štruktúry a obsahu stránky, ktorú inzerujete a mnohých ďalších aspektov. Nie je teda jednoduché určiť cenu za reklamu v niekoľkých krokoch a vypočítať si koľko budete platiť za jej vytvorenie napríklad v rámci vyhľadávača Google.

Cenu reklamy v Google Ads teda ovplyvňuje množstvo kritérií. Avšak okrem týchto stálych faktorov sa tiež odvíja aj od konkrétnej krajiny, polohy, sezónnosti, konkurencie, odvetvia, jazyka atď. Je dôležité si uvedomiť, že cena za reklamu nie je stabilná a formuje sa v dôsledku mnohých kritérií, ktoré sa menia v závislosti na stabilných a nestabilných faktoroch.

návod

Reklama na Google Adwords

Reklama na Google Adwords je vlastne formou PPC reklamy. PPC kampaň je určitý systém zverejňovania inzerátov/reklám prostredníctvom rôznych vyhľadávačov. Zverejňovanie prostredníctvom Google sa už konkrétne nazýva označením Google Adwords.

PPC reklama je často chápaná tak, že platíte za časové obdobie zverejňovania, či za zobrazenia odkazu. Avšak v realite platíte za uskutočnené prekliky. Práve preto tento spôsob v súčasnosti predstavuje najspravodlivejšiu formu online reklamy, či inzerovania na internete.

PPC reklamy vo vyhľadávačoch všeobecne majú množstvo výhod. Predovšetkým ide o to, že ľudia používajú vyhľadávače na bežnej báze a podľa štatistík si až 75% ľudí vyhľadáva informácie prostredníctvom internetu. Ďalším zaujímavým faktom je, že ľudia uprednostňujú vyhľadávač Google pred inými formami vyhľadávania.

Práve preto PPC reklama prostredníctvom Google je najefektívnejšia, pretože sa k nej dostane nespočetné množstvo potenciálnych zákazníkov. Taktiež sa zobrazuje len tým ľuďom, ktorí potenciálne môžu mať záujem o vaše služby a preto je cielenie veľmi priamočiare a omnoho účinnejšie.

Samotná PPC reklama sa dostane za veľmi krátky čas do povedomia širokého spektra ľudí. Forma investície je veľmi ľahko kontrolovateľná a máte prehľad o svojich výdavkoch v rámci vedenia vášho internetového marketingu. S tým súvisí aj to, že platíte len za prekliky, zobrazenie je pre vás len plusom navyše. Zároveň sú kampane veľmi efektívne a prínosné pre vás a váš biznis.

ppc reklama

Google reklama

Tvorba google reklamy alebo PPC reklamy je možná v pár jednoduchých krokoch. Je veľmi jednoduchá a tým pádom ju zvládnete zrealizovať aj na vlastnú päsť. Poďme sa pozrieť na pár jednoduchých krokov, ktoré vám pomôžu vytvoriť si efektívnu reklamu prostredníctvom Google, ktorá vám zarobí slušné peniaze a priláka množstvo zákazníkov.

Prvým krokom na vašej ceste za internetovou reklamou Google Ads je voľba miesta na inzerciu. Tento krok môže mať naozaj veľký vplyv na to koľko potenciálnych zákazníkov reklamu uvidí. Je dôležité zvoliť si správne cielenie aby sa reklama dostala ku kompetentným osobám a tým ste získali množstvo zákazníkov. Taktiež podľa ponúkaných služieb alebo tovaru môžete cieliť len regionálne, miestne, či globálne.

Po voľbe dosahu reklamy nasledujúci krok predstavuje tvorba samotnej reklamy. Pre tvorbu reklamy na Google je dôležité všetko zhrnúť do troch výstižných a pútavých viet, ktoré zákazníkom padnú do oka. Je to ťažšie ako sa môže zdať, no napriek tomu to pre väčšinu inzerentov nerobí výrazný problém. Pozor najmä na gramatické chyby a preklepy, ktoré znehodnotia celú reklamu.

V tejto sekcii tiež môžete pridať baner, čím vytvoríte pútavú vizuálnu reklamu. Pokiaľ ste vytvorili pútavý text, či pridali kreatívny obrázok, musíte nastaviť mesačný limit. Tento krok predstavuje variabilnú možnosť vašej investície a zároveň vám Google prezradí, čo od konkrétnej investície môžete očakávať.

Vďaka tomu viete čo môžete od konkrétnej investície očakávať priamo prostredníctvom vyhľadávača Google. Investovanie do reklamy je preto pre vás omnoho jednoduchšie a viete koľko je nutné investovať pre správnu funkciu reklamy. Nikdy nezaplatíte viac ako je váš mesačný limit a reklamy tiež môžete neskôr upravovať, či pozastaviť.

Štvrtý krok zahŕňa predovšetkým nastavenie polohy. Táto súčasť reklamy je však veľmi dôležitá, pretože sa reklamy budú zobrazovať, vždy keď ľudia budú vyhľadávať vaše mesto, či sa objavia vo vašom okolí. Taktiež sa reklamy zobrazia aj v Google mapách. V týchto štyroch jednoduchých krokoch si dokážete reklamu vypracovať aj sami a investovať do nej vami stanovený limit.

Samotný Google sa tiež zameriava na efektivitu vašej reklamy a prináša vám mnoho možností ako zefektívniť vašu reklamu. Práve preto je dobré sledovať aj jednotlivé odporúčania od samotného vyhľadávača, ktorý formuje jednotlivé algoritmy. Tým si môžu sovju reklamu vylepšiť aj menej technicky zdatné spoločnosti, či podnikatelia.

návod

Reklama Google Adwords

Nastavenie reklamy predstavuje síce jednoduchý postup, no vedenie reklamnej kampane je omnoho náročnejšou aktivitou, ktorá si vyžaduje určitú mieru vzdelania, prehľadu a kreativity. Ako začiatočník v tejto oblasti totiž nemusíte poznať všetky kroky, či tipy na zefektívnenie vami investovaných peňazí. Kvôli tomu sa môže stať, že nevyužijete potenciál vašej reklamy na 100%.

Pre správne fungovanie reklamy je dôležité aby ste ju nechali zapnutú 2-3 mesiace. Len tak plne využijete jej potenciál a môžete získať množstvo benefitov. Aj v rámci kľúčových slov dochádza k segmentácii. Znamená to, že niektoré sú v našich oblastiach vyhľadávanie viac a niektoré menej. Aj to veľmi ovplyvňuje vývoj vašej reklamnej kampane.

Existuje nejaké tajomstvo PPC reklamy? Základom pre úspech reklamy prostredníctvom vyhľadávača pozostáva najmä zo zladenia všetkých dôležitých kritérií, ktoré sme rozobrali. Vzdelanie v tejto oblasti prostredníctvom článkov, či kurzov je síce dôležité, ale ešte dôležitejšie je správne aplikovať poznatky.

Vašim cieľom by nemalo byť len zvýšiť návštevnosť, predaj a celkovo popularitu vašej spoločnosti. Mali by ste sa zamerať najmä na vytvorenie kladného dojmu v očiach potenciálnych zákazníkov. Pokiaľ máte všetky kritériá v správnej zhode, zaručí vám to, že pre zákazníka, ktorí vyhľadáva určité kľúčové slovo ste ideálnou alternatívou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *