Kategórie
Internetová reklama

Kto všetko robí PPC na Slovensku

Kto sa bojí konkurencie? My v ConsultOne ju berieme ako prirodzenú vec, ktorou sa netreba prehnane zaoberať. Snažíme sa orientovať skôr na klienta. Zákazník sa v konečnom dôsledku rozhoduje slobodne a sám si vyberie to, čo mu najviac vyhovuje. Tú možnosť by sme mu radi touto cestou dali.

Pripravil som pre Vás prehľad firiem a jednotlivcov, ktorí sa na Slovensku venujú PPC kampaniam. Prehľad opisuje firmy s ktorými sa pri hľadaní SEM agentúry najpravdepodobnejšie stretnete. SEM/PPC sa samozrejme venujú už aj niektoré “klasické” reklamné agentúry, tie som ale z tohoto prehľadu vynechal.

SELEKTIV

Pobočka českej PPC agentúry Selektiv, a.s., ponúka správu reklamných kampaní Google AdWords a Etarget ako aj SEO služby (a ako jedna z mála aj test prístupnosti a použiteľnosti webstránky)

Založenie reklamnej kampane na Google AdWords a Etarget Vás bude stáť 2 750 Sk, v cene je odborné poradenstvo v priebehu reklamnej kampane. Optimalizácia stránok pre vyhľadávače (SEO) začína od 5 000 Sk, SEO test webových stránok od 4 500 Sk (všetky ceny bez DPH).

http://www.selektiv.sk/

KREA

Medzi hlavné činnosti KREA patrí tvorba webových stránok a aplikácií, nasadzovanie redakčných systémov pre správu webového obsahu, implementácia systémov k prevádzkovaniu internetových obchodov (eShopov), písanie textov pre web, web / server hosting a internetový marketing.

Okrem PPC sa v KREA venujú aj SEO optimalizácii. “Prvým krokom úspešnej optimalizácie webových stránok je vypracovanie SEO analýzy. Na základe výsledkov analýzy navrhneme ďalšie kroky a opatrenia smerujúce k zlepšeniu pozície vašich webových stránok vo vyhľadávačoch. Cena SEO analýzy je 15,000 Sk bez DPH.”

“Cena PPC kampaní sa skladá z poplatku za základnú inicializáciu (od 5.000 Sk jednorázovo), mesačného poplatku za správu kampane (od 1.500 Sk / mesiac) a poplatkov prevádzkovateľovi kampane.” (pozn. autora, ceny pravdepodobne bez DPH)

http://www.krea.sk

Peter Dendis – Tarantula.sk

Spoločnosť Tarantula.sk sa zaoberá reklamou na internete a sústredí sa hlavne na tvorbu a správu kampani v PPC (Pay per click) systémoch Etarget, Google Adwords a adFOX.

Založenie kampane v systéme Etarget Vás výjde na 2 000 Sk, správa kampane Etarget, ktorá obsahuje priebežnú kontrolu výsledkov kampane minimálne raz do týždňa, zmenu slov, odkazov a celej kampane, smerujúcu k vyššej efektivite potom na 1 000 Sk mesačne.

V prípade Google AdWords je založenie za 3 000 Sk a mesačne 1 500 Sk. Tarantula spravuje aj kampane v systéme adFOX za ceny rovnaké ako pri Etargete.

Všetky ceny bez DPH. Pri mesačnej hodnote preklikania nad 40 000 Sk sú ceny individuálne upravené. Peter spravuje kampane napr. pre portál Limba.com.

http://www.tarantula.sk/

Netmark

Netmark je poradensko-realizačnou firmou špecializujúcou sa na komplexné zabezpečenie služieb nevyhnutných pre efektívne obchodné využitie internetu.

Firma sa výraznejšie angažuje aj v oblasti SEO optimalizácie a to už od roku 2003, stihla teda nazbierať aj zaujímavé referencie. Cena za SEO audit u Netmarku začína na 15 000 Sk bez DPH. Správa kampaní Vás vyjde na minimálne 3 900 Sk bez DPH za mesiac. Cena závisí od rozsahu kampane, množstva jazykových verzií a pod. Netmark robí kampane napr. pre cestovnú kanceláriu Satur.

http://www.netmark.sk

Pizza SEO

Ako napovedá názov firmy, Pizza SEO sa orientuje najmä na SEO služby, venujú sa tiež site usability konzultáciám. “Naša najobľúbenejšia služba je náš effective web audit. Začína sa od 9 900 Sk bez DPH a ponúka pol dňa našej práce.”

Pizza robí aj správu PPC kampaní, ceny sa mi zistiť nepodarilo. Firma sa údajne orientuje skôr na zahraničný trh.

Tomatoes.sk

Za touto firmou stojí Dušan Vavrek, bývalý člen technickej podpory pre Google AdWords klientov zo Slovenska a ČR. Firma je údajne prvou slovenskou AdWords Qualified Company.

Tomatoes pravdepodobne robí len kampane v Google AdWords.

http://www.tomatoes.sk

ConsultOne

;)

A na záver trochu self promo, snáď nám to prepáčite 

ConsultOne vznikla na začiatku roku 2007 ako jedna z prvých SEM/PPC agentúr na Slovensku a v súčastnosti spravuje kampane viacerých významných spoločností. Okrem PPC sa venujeme aj site usability a SEO.

Ceny určujeme individuálne, zvyčajne po osobnom stretnutí s klientom, na ktorom si ujasníme požiadavky. Keďže nám ide o kvalitu najlacnejší určite nie sme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *